Stanisław Faltyn

Kandydat na radnego w Ochotnicy Górnej, okręg nr 4:

Okręg wyborczy obejmuje osiedla:

Posadowskie, Jurkowski Potok, Piszczkówka, Sikory, Marciny, Gronie, Gabrysie, Majdówka, Czuby

Jestem żonaty i mam dwójkę dzieci. Jestem od wielu lat przedsiębiorcą. Prowadzę z bratem firmę w zakresie produkcji energii Elektrycznej ze Źródeł Odnawialnych oraz budownictwa. Mam długoletnie doświadczenie w obu zakresach działalności w kraju i za granicą.

Jestem członkiem Rady Fundacji Wolna Republika Ochotnicka oraz członkiem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gorce Pieniny.

Kandyduję na radnego,  bo uważam, ze przyszedł czas na zmiany i na Gminę przyjazną mieszkańcom.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYBORCZY KANDYDATA NA RADNEGO:

Dla mieszkańców mojego okręgu będę zabiegać m.in. o:

  1. Chodnik wzdłuż drogi powiatowej od os. Jurkowski Potok do oś. Czuby. Chcę, aby wreszcie piesi, w tym dzieci, mogli normalnie i bezpiecznie korzystać z drogi.
  2. Zwiększenie środków na zadania sołeckie w wszystkich osiedlach. W tym m.in. na: remonty dróg,  odwodnienia, przepusty, murki oporowe, kraty i remonty mostów. Powódź pokazała, że te elementy są bardzo zaniedbane, a dzięki sprawnie działającej, przebudowanej infrastrukturze można zminimalizować skutki a nawet całkowicie uniknąć strat.
  3. Uregulowanie prawne wszystkich dróg gminnych w moim okręgu, a tam gdzie zgadzają się mieszkańcy również o przekształcenie dróg osiedlowych na gminne.

Dla mieszkańców całej Gminy będę zabiegać o:

  1. Rozwój „Zielonej Energii” w porozumieniu z mieszkańcami w technologiach znanych i sprawdzonych oraz nowatorskich . „Zielona energia” to nie tylko fotowoltaika, jest wiele innych źródeł, które mogłyby działać w naszej gminie, np.: energia wodna, która była u nas od dawna wykorzystywana, energia w kogeneracji przy spalaniu drzewa (zrębka, trociny) itp.
  2. Uregulowanie prawne wszystkich dróg gminnych a tam gdzie zgadzają się mieszkańcy również o przekształcenie dróg osiedlowych na gminne.
  3. Rozwój turystyki, bo to najszybszy sposób na tworzenie nowych miejsc pracy tu na miejscu.