11. DLA MŁODYCH

Młodzież jest naszą przyszłością, dlatego musimy uczynić wszystko, aby młodzi ludzie poczuli się w naszej Gminie jak u siebie i chcieli tutaj zostać i tworzyć przyszłość naszej małej ojczyzny.
Umożliwimy młodym mieszkańcom wpływ na sprawy Gminy w tym na inwestycje. Stworzymy im optymalne warunki do rozwijania pasji, uprawiania sportu, spędzania wolnego czasu i tworzenia miejsc pracy.

UDOSTĘPNIENIE GMINNEJ INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ
Obiekty publiczne powinny być dostępne, dlatego w porozumieniu z mieszkańcami otworzymy w trybie natychmiastowym obiekty sportowe, w tym boiska sportowe, sale gimnastyczne i place zabaw. Stworzymy system rezerwacji oraz powołamy osoby odpowiedzialne za udostępnianie obiektów. Przygotujemy harmonogram dostępności obiektów, który będzie uwzględniał dobro całej społeczności, w tym mieszkańców z nimi sąsiadujących.

PARK ROZRYWKI I STREFY SPOTKAŃ W WIOSKACH
Stworzymy Gminny Park Rozrywki.  Znajdą się w nim: skatepark, ściana wspinaczkowa, plac zabaw, teren do jazdy na rolkach, elementy siłowni zewnętrznej, w tym parku kalistenicznego  (street workout) oraz budynek z siłownią wewnętrzną i kawiarnią. Będzie to również strefa darmowego WiFi i kina plenerowego. Chcemy, aby ta przestrzeń była połączona z kąpieliskiem.
We wszystkich wioskach będziemy tworzyć strefy spotkań młodych z darmowym dostępem do WiFi i wyposażeniem umożliwiającym integrację np. miejsce do grillowania, hamakownie i inne elementy ustalane w wyniku konsultacji . W sezonie letnim planujemy tworzenie w tych miejscach kin plenerowych.

TOR DO UPRAWIA TRIALU ROWEROWEGO.
Mając na względzie znakomite rezultaty naszej młodzieży na imprezach rangi europejskiej, wybudujemy tor do uprawiania trialu rowerowego na terenie byłego boiska sportowego w os. Skrodne.

TOR MOTOROWY
Mając na względzie znakomite rezultaty uzyskiwane przez naszych zawodników z klubów motorowych, w porozumieniu z mieszkańcami, będziemy szukać optymalnej lokalizacji dla toru motocyklowego do treningów i zawodów.

ŚWIATŁOWODY I SZYBKI INTERNET
Zamierzamy ściśle współpracować z  firmą Orange, która w ramach programów współfinansowanych ze środków unijnych będzie tworzyć sieć światłowodów umożliwiających dostęp do  szybkiego Internetu.  Naszym celem na najbliższy rok jest, aby każde gospodarstwo domowe na terenie Gminy mogło mieć szybki Internet.

MŁODZIEŻOWA RADA GMINY
Młodzi mieszkańcy powinni mieć swoje własne forum publiczne, na którym będą mogli głośno mówić co jest dla nich ważne i w którym kierunku powinna się rozwijać nasza Gmina.
Powołamy do istnienia Młodzieżową Radę Gminy Ochotnica Dolna, w skład której wejdą przedstawiciele młodzieży w wieku od 16 do 26 roku życia. Młodzieżowa Rada będzie działać społecznie (nieodpłatnie), jednak  przeznaczymy każdego roku część budżetu na finansowanie wniosków przez nią zgłaszanych i uchwalonych. Będziemy w sposób ciągły konsultować z młodzieżą kierunki rozwoju naszej Gminy oraz szczegółowe inwestycje dot. młodzieży.

 

INKUBATOR MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Stworzymy inkubator dla młodych przedsiębiorców, czyli miejsce, w którym osoby rozpoczynające działalność gospodarczą będą mogły uzyskać pomoc w zakresie pozyskiwania środków unijnych oraz krajowych na rozwój biznesu. Zapewnimy  pomoc prawną oraz z zakresu finansów i księgowości. Będziemy również przeprowadzać szkolenia z zakresu zarządzania, marketingu i tzw. E-bizne.