14. DLA PRZEDSIĘBIORCÓW I INWESTORÓW

Nasi przedsiębiorcy tworzą miejsca pracy i wpłacają podatki do budżetu. Będziemy o nich dbać, promować przedsiębiorczość i pomagać w tworzeniu nowych miejsc pracy. Chcemy integrować przedsiębiorców i stwarzać możliwości do inwestowania na terenie Gminy.

DARMOWE PRZEKSZTAŁCENIA DZIAŁEK INWESTYCYJNYCH
Umożliwimy mieszkańcom i inwestorom dokonywanie nieodpłatnych przekształceń działek w ramach tworzenia punktowych zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

NOWE TERENY INWESTYCYJNE
W porozumieniu z mieszkańcami i przy poszanowaniu własności prywatnej wyznaczymy tereny inwestycyjne tzn. tereny, na których można będzie realizować inwestycje przyjazne mieszkańcom.

DORADZTWO W ZAKRESIE POZYSKIWANIA ŚRODKÓW UNIJNYCH
Stworzymy komórkę, która będzie doradzała w zakresie pozyskiwania środków unijnych oraz krajowych na rozwój przedsiębiorstwa i nowe projekty biznesowe.

INKUBATOR MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW
Stworzymy inkubator dla młodych przedsiębiorców, czyli miejsce, w którym osoby rozpoczynające działalność gospodarczą będą mogły uzyskać pomoc w zakresie pozyskiwania środków unijnych oraz krajowych na rozwój biznesu. Zapewnimy pomoc prawną z zakresu finansów i księgowości. Będziemy również przeprowadzać szkolenia z  zarządzania, marketingu i tzw. E-biznesu.

FORUM LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW
Powołamy do istnienia Forum Lokalnych Przedsiębiorców, którego celem będzie integracja lokalnych przedsiębiorców, wymiana doświadczeń oraz zgłaszanie problemów do rozwiązania i pomysłów, które mają ułatwić rozwój lokalnej przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy.