13. DLA SPORTOWCÓW I KLUBÓW SPORTOWYCH

Z naszej Gminy wywodzą się znakomici sportowcy. Najlepszym przykładem jest Katarzyna Niewiadoma, ale też wielu utalentowanych motocyklistów i piłkarzy, którzy sięgają po tytuły mistrzów Polski. Kluby organizują znakomite imprezy sportowe rangi Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. Klubom i sportowcom, które potrafią osiągać tak znakomite rezultaty, należy stworzyć optymalne warunki do uprawiania sportu i promować ich sukcesy, bo są najlepszymi ambasadorami naszej Gminy.

 

ZWIĘKSZENIE NAKŁADÓW NA KLUBY SPORTOWE
Zwiększymy nakłady na kluby sportowe, ponieważ zapewniają one promocję Gminy, rozwijają społeczeństwo obywatelskie i tworzą ofertę aktywnego spędzania czasu dla młodzieży. Sportowcy są wzorami do naśladowania. Młodzi ludzie w sporcie mogą znaleźć pasję, ćwiczyć charakter i prospołeczne postawy. Priorytetowo będziemy traktować kluby i sportowców osiągających dobre wyniki.

WIELOLETNIE PLANY ROZWOJU KLUBÓW 2018-2023
Wprowadzimy wieloletnie plany rozwoju klubów z zabezpieczeniem finansowym klubów, aby mogły one planować swoje wydatki i inwestycje rozłożone na kilka lat, a nie tylko z roku na rok.

TOR DO UPRAWIA TRIALU ROWEROWEGO.
Mając na względzie znakomite rezultaty naszej młodzieży na imprezach rangi europejskiej, wybudujemy tor do uprawiania trialu rowerowego na terenie byłego boiska sportowego w os. Skrodne.

TOR MOTOROWY
Mając na względzie znakomite rezultaty uzyskiwane przez naszych zawodników z klubów motorowych, w porozumieniu z mieszkańcami, będziemy szukać optymalnej lokalizacji dla toru motocyklowego do treningów i zawodów.

GALA SPORTOWCÓW
Raz do roku zorganizujemy Galę dla wszystkich sportowców z terenu naszej Gminy. Gala będzie okazją do prezentacji najlepszych zawodników i najlepszych klubów oraz do promocji sportu wśród młodzieży.