Członek

Jolanta Mikołajewska

O mnie

Jestem żywym przykładem, że żądzy wiedzy nie można uleczyć, ponieważ ciekawość wzrasta wraz z wiedzą. Jestem niezależna i kreatywna z optymistycznym podejściem do życia. Wierzę w ludzi. Jestem także mamą dwóch wspaniałych synów i od dwudziestu lat żoną fantastycznego mężczyzny.

Moją pasją są podróże i jest to nieodłączna część mojego życia. Każda podróż, nawet ta najkrótsza, otwiera nowe horyzonty i inspiruje mnie do działania. Fascynuje mnie eksplorowanie różnych miejsc. Od odległych plaż po góry, od tętniących życiem miast po spokojne wsie - każde miejsce kryje w sobie coś lub kogoś wyjątkowego. Uwielbiam wyzwania i jestem prawdziwym wolnym duchem.

Nie ma rzeczy niemożliwych, niektóre są tylko trudniej osiągalne.

Od ukończenia studiów w 1999 roku, zajmowałam się rozwojem miasta Szczecinka, pracując najpierw w Powiatowym Zarządzie Dróg a następnie w tutejszym Urzędzie Miasta, zarządzając projektam i dofinansowanymi ze źródeł zewnętrznych.

Wykształcenie

Uzyskałam tytuł mgr inż. inżynierii środowiska, specjalność sieci i instalacje Sanitarne na Politechnice Koszalińskiej. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu   Zarządzania Miastami (ZSB Szczecin), Zarządzania projektami europejskimi (Uniwersytet Szczeciński), Rachunkowości Budżetowej i Finansowej (Akademia Pomorska w Słupsku) oraz Master of Bussiness Administration na poziomie Executive (Szkoła Głowna Menadżerska, Warszawa).

Działalność samorządowa

Uczestniczyłam w procesie tworzenia Strategii Rozwoju Miasta, której wizja zakłada, że Szczecinek ma być nowoczesnym i bezpiecznym miastem rozwijającym się gospodarczo i turystycznie w poszanowaniu dla środowiska naturalnego, tradycji oraz zasad solidarności społecznej. Szczecinek ma być miejscem do odpoczynku, pracy,  rozwijania pasji i dobrego życia .

Przez 17 lat jako pracownik Urzędu brałam udział w wielu przedsięwzięciach, dzięki którym mieszkańcy Szczecinka mogli cieszyć się nowymi mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi, zmodernizowanymi i wybudowanymi drogami, zakupem nowych autobusów czy wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań dla naszego miasta. Jest to naprawdę wiele projektów i przedsięwzięć, z których jestem bardzo dumna. To są kilometry dróg miejskich, to są hale sportowe przy szkołach, mieszkania komunalne dofinansowywane z Funduszu Dopłat, to plaża miejska i nowy pomost, zakup nowych autobusów i wiele innych, których nie jestem w stanie tu wymienić.

Obecnie podjęłam się nowego wyzwania i od roku zarządzam spółką komunalną w Barwicach. Jestem dumna, że mogę pracować na rzecz barwickiej społeczności, ale jestem przede wszystkim mieszkanką Szczecinka i bardzo zależy mi na tym, aby stworzyć tu przestrzeń do życia i do rozwoju społeczno-gospodarczego w zgodzie i przy współpracy mieszkańców, a przede wszystkim z szacunkiem dla ludzi.

W jakich obszarach działam?

Aktywność Samorządowa

Prowadzę aktywną działalność w sferze rozwoju samorządu gminnego. Pełnię funkcję prezesa Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Barwicach.

Inwestycje

Od początku swojej kariery zawodowej inicjuję i realizuję projekty dofinansowywane ze źródeł zewnętrznych, zarówno dla samorządów jak i przedsiębiorców.

Edukacja

Ochrona Zdrowia

Działania Prospołeczne

Sport

Promocja regionu

Poprzez swoją pracę prowadzę działania na rzecz promocji i rozwoju Powiatu Szczecineckiego.

Praworządność

Kultura

Przedsiębiorczość

Ekologia

Zrównoważony rozwój

Ostatnie powiązane aktualności

Nowe pomysły, wspólna przyszłość!

Masz do nas pytania? Jesteś zainteresowany współpracą lub chciałbyś do nas dołączyć? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.