Członek

Radosław Wąs

O mnie

Jestem nauczycielem, pasjonatem przyrody, twórcą i inicjatorem koncepcji funkcjonowania Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku oraz jego dyrektorem. Zawsze podkreślam, że przyroda, która nas otacza, jest nam dana i tylko od nas zależy, w jaki sposób to wykorzystamy oraz na ile wystarczą nam jej zasoby. Szczególnym sentymentem darzę ekosystem wodny. Jest on częstym motywem przewodnim prowadzonych przeze mnie zajęć dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, podczas których tłumaczę zależności oraz trudne relacje pomiędzy człowiekiem a przyrodą.

Rzeczywistość, w której żyjemy stawia przed nami wyzwania, na które musimy być gotowi, dlatego też tak ważna jest wiedza i edukacja!

Wykształcenie

Jestem absolwentem Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych w zakresie zarządzania oświatą, zarządzania projektami, biologii, ochrony środowiska i ichtiologii.

Działalność samorządowa

Pracując przez wiele lat w Starostwie Powiatowym w Szczecinku zrealizowałem niezliczoną ilość „miękkich” i „twardych” projektów dofinansowanych ze środków krajowych i unijnych. Jestem dyrektorem Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Od początku do końca byłem zaangażowany w jego powstanie m.in. poprzez stworzenie koncepcji funkcjonowania CEEiRJ oraz realizację wniosku o pozyskanie funduszy na jego wybudowanie i wyposażenie. Radny Rady Osiedla Kopernika – Winniczna w Szczecinku.

W jakich obszarach działam?

Aktywność Samorządowa

Jestem realizatorem niezliczonej ilości „miękkich” i „twardych” projektów dofinansowanych ze środków krajowych i unijnych. Jestem inicjatorem powstania i dyrektorem CEEiRJ w Szczecinku. Z samorządem związany od wielu lat.

Inwestycje

Edukacja

Jestem nauczycielem przedmiotów zawodowych. Pracowałem również jako wykładowca akademicki. Moja działalność zawodowa dotyczy edukacji ekologicznej oraz propagowania wiedzy związanej ze zrównoważonym rozwojem.

Ochrona Zdrowia

Działania Prospołeczne

Sport

Promocja regionu

Praworządność

Kultura

Przedsiębiorczość

Ekologia

Jestem inicjatorem powstania i jednocześnie dyrektororem Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku - pierwszej w województwie placówki edukacyjnej zajmującej się problematyką ekosystemów wodnych.

Zrównoważony rozwój

Jestem ekspertem, działającym aktywnie w wielu zespołach i komisjach zajmujących się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, klimatyczną i leśną.

Ostatnie powiązane aktualności

Nowe pomysły, wspólna przyszłość!

Masz do nas pytania? Jesteś zainteresowany współpracą lub chciałbyś do nas dołączyć? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.