32. Finał WOŚP - nasi członkowie we wszystkich gminach

W minioną niedzielę odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Nasi członkowie aktywnie wspierali akcję we wszystkich gminach powiatu szczecineckiego.

Działania prospołeczne
31 stycznia 2024
Remigiusz Bargieł
Gmina Barwice

Wydarzenie tradycyjnie zostało zorganizowane przez lokalny Ośrodek Kultury i Turystyki. Dla najmłodszych przygotowano stoisko z tatuażami, wspólne malowanie obrazu WOŚP oraz możliwość przejażdżki wozem strażackim miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas Finału w Barwicach miało również miejsce wyjątkowe wydarzenie. Jak przeczytamy na profilu naszej członkini Edyty Wieleby-Matyśniak:

Dołożyliśmy swoją cegiełkę podczas Finału WOŚP w Barwicach. Wyjątkowa okazja nas tam zaprowadziła, wręcz misja specjalna - przekazanie prezentu oczywiście z ArtE Pracownia Rękodzieła Artystycznego Edyta Wieleba-Matyśniak - od Dariusz Bednarski dla dzisiejszego Jubilata Mariusz Kieling. Były emocje i spotkanie ze znajomymi. Panie Mariuszu jeszcze raz najlepsze życzenia, a dla barwickiego Sztabu gratulacje za organizację Finału.

Działalność Pracowni Rękodzieła Artystycznego ArtE prowadzonej przez Edytę można śledzić tutaj.

Członkowie Porozumienia w sztabie WOŚP w Barwicach; Gadżety i fanty przekazane na licytacje (źródło: Facebook)

Gmina Grzmiąca

Na Finale w Grzmiącej nie mogło zabraknąć również naszych ludzi. Organizatorami wydarzenia był Zespół Szkół w Grzmiącej oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie.  Jak przeczytamy na oficjalnym profilu gminy:

W niedzielne popołudnie podczas inauguracji finału hala sportowa w Grzmiącej tętniła życiem. Nie zabrakło licytacji atrakcyjnych przedmiotów, voucherów czy gadżetów. Popołudnie uświetniły również występy dzieci z przedszkola oraz zespołu dziecięcego Do MI Sol.
Członkowie Porozumienia w sztabie WOŚP w Grzmiącej; Gadżety i fanty przekazane na licytacje (źródło: Facebook)

Miasto Szczecinek

Po latach przerwy, główne atrakcje czekały ponownie na mieszkańców na Placu Wolności. W tym roku nasze członkinie wspierały akcję jako wolontariuszki kwestujące na terenie miasta. Jedną z atrakcji, które czekały na uczestników w centrum miasta były alpaki z Rancho 4KIDS.

W tym roku po raz kolejny na licytację WOŚP w Szczecinku upominek przekazał nasz Prezes Krzysztof Lis. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Członkinie Porozumienia w sztabie WOŚP w Szczecinku; Alpaki - dzięki uprzejmości Justyny Korytkowskiej (źródło: Facebook, Radio Koszalin)

Gmina Biały Bór

Na lokalnej scenie odbyły się występy licznych artystów. Uczestnicy prezentowali pełen przekrój wiekowy. Przed estradą tradycyjne przeprowadzono licytacje. Wyjątkowe zainteresowanie wzbudziły dwie aukcje związane z naszym Wiceprezesem - Pawłem Mikołajewskim. Do wylicytowania była możliwość spędzenia dnia na miejscu Pawła, tj. na fotelu burmistrza. Zwycięzca aukcji zapłacił za tę przyjemność 1600 zł. Ponadto nadal istnieje możliwość wylicytowania obiadu z burmistrzem Białego Boru.

Obiad z Pawłem można wylicytować tutaj.

Wiceprezes Paweł Mikołajewski w sztabie WOŚP w Białym Borze; Gadżety i fanty przekazane na licytacje (źródło: Facebook, Gryf.tv)

Gmina Borne Sulinowo

Głównym miejscem tegorocznego wydarzenia była sala widowiskowo-sportowa w borneńskim Centrum Kultury i Rekreacji, gdzie zaplanowano różnorodne występy sceniczne, fotobudkę, strefę dla najmłodszych, charytatywny kiermasz oraz bogaty wybór słodkości i wytrawnych przekąsek. Tradycyjnie na ulicach Bornego Sulinowa można było spotkać aktywnych wolontariuszy, w tym naszych członków.

Członkini Porozumienia Joanna Grosicka wraz z wolontariuszami w Bornem Sulinowie (źródło: Facebook)

Gmina Szczecinek

W tym roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się także na obszarze gminy Szczecinek. Sztab numer 7319 został utworzony po raz pierwszy w Żółtnicy. W tym celu skorzystano z obiektów miejscowej Szkoły Podstawowej jako głównej bazy, w której odbywały się wspólne wydarzenia i zabawy.

Członkowie Porozumienia w sztabie WOŚP w Żółtnicy; Oficjalne zaproszenie sztabu gminy (Źródło: Facebook)

Relację z wydarzenia można zobaczyć także w naszych mediach społecznościowych. Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Instagramie oraz na Facebooku.

Bądź na Bieżąco
Przeczytaj więcej