Redaktor

Remigiusz Bargieł

O mnie

Jestem miłośnikiem natury oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Uwielbiam spacery po lasach, w szczególności w sezonie grzybowym. Wśród moich zainteresowań leżą nauki społeczne, głównie zarządzanie, a także ciekawostki ze świata nauki i geopolityki. Uwielbiam podziwiać i kontemplować sztukę każdego rodzaju. Niezwykle ważne miejsce w moim życiu zajmuje muzyka. Udział w festiwalach muzycznych uważam za doskonały sposób na relaks i wykorzystanie wolnego czasu. Uwielbiam wyzwania, chętnie uczę się nowych rzeczy.

Najważniejszą rzeczą jakiej do tej pory się nauczyłem jest fakt, że zawsze mogę nauczyć się czegoś więcej.

Przez pierwszych sześć lat mojej kariery zawodowej pracowałem w największej polskiej firmie ubezpieczeniowej. Od lat młodzieńczych pracowałem także w obszarze gastronomii w rodzinnym biznesie - restauracji. Następnie wyjechałem do Irlandii. Przez kilka lat związany byłem z lokalną kawiarnią, w której przeszedłem od pozycji pomocy kuchennej do asystenta kierownika. Po powrocie do Polski pracowałem w banku. Obecnie pełnię rolę specjalisty ds. obsługi studentów oraz pracownika biblioteki w Społecznej Akademii Nauk w Szczecinku.

Działałem w różnego rodzaju organizacjach, spośród których na uwagę zasługują Polski Klub Biznesu w Dublinie oraz Oddział Stowarzyszenia Mieszkanicznik w Dublinie. Jestem także współorganizatorem cyklu kulturalnego Spotkania z Pasją realizowanego na terenie Dublina i okolic.

Wykształcenie

Ukończyłem studia licencjackie na kierunku zarządzanie w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Aktualnie jestem studentem pierwszego roku studiów magisterskich, również na kierunku zarządzanie na wspomnianej uczelni.

W jakich obszarach działam?

Aktywność Samorządowa

Inwestycje

Edukacja

Jestem współorganizatorem oraz uczestnikiem konferencji naukowych poświęconych tematyce strategii zarządzania samorządem terytorialnym w świetle wyzwań XXI wieku.

Ochrona Zdrowia

Działania Prospołeczne

Biorę aktywny udział w różnego rodzaju wydarzeniach społecznych oraz akcjach charytatywnych organizowanych przez Porozumienie Samorządowe.

Sport

Promocja regionu

Praworządność

Kultura

Jestem współorganizatorem cyklu spotkań kulturalnych realizowanych dla Polonii mieszkającej w Irlandii pod nazwą Spotkania z Pasją. Od ponad piętnastu lat redaguję teksty o różnym charakterze, począwszy od prozy, poprzez elementy poezji, eseje, wypowiedzi dziennikarskie (w tym felietony), a skończyszwy na artykułach naukowych.

Przedsiębiorczość

Ekologia

Zrównoważony rozwój

Prowadzę bloga popularnonaukowego pod nazwą "Zrównoważony świat. Przewodnik dla przyszłości". Ponadto jestem autorem artykułów i opracowań poświęconych tematyce zarządzania i zrównoważonego rozwoju publikowanych w czasopismach naukowych.

Ostatnie powiązane aktualności

Nowe pomysły, wspólna przyszłość!

Masz do nas pytania? Jesteś zainteresowany współpracą lub chciałbyś do nas dołączyć? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.