Bal Karnawałowy dla Przedszkolaków

Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 im. Księcia Warcisława w Szczecinku odbyła się impreza karnawałowa dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

Kultura
4 lutego 2023
Remigiusz Bargieł
Doskonała zabawa dla najmłodszych

Zgodnie z tradycją poprzedzającą Wielki Post, karnawał to czas dedykowany radosnym zabawom oraz balom przebierańców. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego pięknego regionu przygotowaliśmy Bal Karnawałowy dla Przedszkolaków, który spotkał się z ogromny zainteresowaniem. W harmonogramie imprezy znalazły się przede wszystkim różnego rodzaju gry i zabawy prowadzone przez znanego szczecineckiego animatora, DJ-a Przemo. Nie zabrakło także pysznych przekąsek i napojów. Na uczestników czekały popcorn, wata cukrowa oraz liczne smakołyki.

Zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej, fot. Robert Zabuski

Batman, Wednesday, Czerwony Kapturek i Szejk...

Zgodnie z konwencją balu karnawałowego, praktycznie wszyscy uczestnicy imprezy przybyli w kostiumach, bez względu na ich wiek. Ciekawostką jest fakt, że mimo licznej grupy imprezowiczów, stroje bardzo rzadko się powtarzały. Jak zaznacza Krzysztof Lis:

Doszliśmy do wniosku, że takich imprez brakuje. Tak więc nasi członkowie, szczególnie ci młodzi, zaproponowali taki bal. Jak widać - jest około 175 dzieci - ogromne zainteresowanie...
Przedszkolaki podczas zabawy z animatorem, fot. Robert Zabuski
Prezes Krzysztof Lis i Sekretarz Zarządu Beata Piątkiewicz podczas Balu. fot. Robert Zabuski

Warto dodać, że wydarzenie miało także wymiar dobroczynny. Zamiast zakupu standardowych wejściówek uczestnicy przynosili karmę dla bezdomnych zwierzaków.

Poniżej zamieszczamy wideorelację z imprezy dostępną na kanale youtube portalu Gryf.tv.

Bądź na Bieżąco
Przeczytaj więcej