IV Turniej w Siatkówce Plażowej o Puchar Starosty Szczecineckiego

Na terenie Zespołu Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku odbyła się kolejna edycja Turnieju, w którym udział wzięli reprezentanci wszystkich gmin powiatu szczecineckiego.

Sport
6 czerwca 2023
Remigiusz Bargieł
To już IV edycja

Po raz czwarty, a drugi raz na terenie Zespołu Szkół nr 2, odbył się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Starosty Szczecineckiego. W tym roku nastąpiły zmiany w formule – zamiast dwójek reprezentujących region, na piaszczystym boisku rywalizowały czteroosobowe drużyny, reprezentujące wszystkie gminy naszego powiatu, a także drużyna starostwa, pełniąca rolę gospodarzy. Warto dodać, że samorząd powiatowy otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 20 tys. zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na realizację inwestycji związanej z utworzeniem zewnętrznych boisk siatkarskich, które wybudowano przed dwoma laty. Pozostałą kwotę środków potrzebnych do realizacji projektu zabezpieczył z własnych środków. Kolejny raz skorzystał również ze wsparcia Kopalni Surowców Mineralnych z Parsęcka, która przekazała 600 ton kruszywa i piasku na cele związane z inwestycją. Inicjatorem zawodów jest Grzegorz Poczobut, Członek Zarządu PS i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Wydarzenie organizujemy we współpracy z powiatem szczecineckim.

Pomysłodawca i inicjator Turnieju, Członek Zarządu PS - Grzegorz Poczobut, fot. Robert Zabuski

Atrakcje dla całej rodziny

Dla obecnych na miejscu kibiców, w tym również rodziców z dziećmi, przygotowano liczne atrakcje. Dzieci mogły cieszyć się darmowym popcornem, watą cukrową, grami, zabawami oraz malowaniem twarzy. Zarówno uczestnicy zawodów, jak i kibice, mogli skorzystać z bezpłatnego poczęstunku, który został zapewniony przez Gospodę Domową. Sponsorem imprezy po raz kolejny była hurtownia papiernicza - Papirus Plus Szczecinek, która ufundowała pakiety startowe dla uczestników. Dodatkowe podziękowania kierowane są w stronę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku za udostępnienie sprzętu niezbędnego dla przebiegu rozgrywek.

Zawodnicy podczas emocjonującej "walki" sportowej, fot. Robert Zabuski

Sportowe emocje na najwyższym poziomie

W czwartej edycji imprezy wzięło udział sześć czteroosobowych drużyn reprezentujących wszystkie gminy powiatu szczecineckiego. Zawody zostały zorganizowane w dwóch grupach, według systemu każdy z każdym. Turniej stanowił doskonałą okazję do spotkania, ale przede wszystkim do świetnej zabawy. Jednak nikt, kto w sobotnie przedpołudnie odwiedził obiekty przy ZS Nr 2, nie mógł narzekać na brak sportowych emocji. Sportowcy prezentowali wysoki poziom umiejętności siatkarskich, a ich determinacja podparta pragnieniem zwycięstwa towarzyszyła kibicom przez całe wydarzenie.

Tylko jeden zespół mógł zostać triumfatorem, a w tym przypadku okazała się nim drużyna powiatu szczecineckiego. Wyniki prezentowały się następująco: 1. Miejsce - Powiat Szczecinek, 2. Miejsce - Gmina Biały Bór, 3. Miejsce - Gmina Barwice, 4. Miejsce - Gmina Grzmiąca, 5. Miejsce - Gmina Borne Sulinowo, 6. Miejsce - Gmina Szczecinek.

Puchary, dyplomy i nagrody dla zawodników, fot. Robert Zabuski

Poniżej zamieszczamy wideorelację z Turnieju dostępną na kanale youtube portalu Gryf.tv.

Bądź na Bieżąco
Przeczytaj więcej