Krzysztof Lis uhonorowany tytułem "Starosty 25lecia"

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Jubileuszowe Zawiązku Powiatów Polskich zwieńczone uroczystą galą.

Aktywność Samorządowa
12 września 2023
Remigiusz Bargieł
Ważny jubileusz dla powiatów

2023 to rok, w którym samorządy powiatowe obchodzą wyjątkową rocznicę. Dwadzieścia pięć lat temu, 5 czerwca 1998 roku, została uchwalona ustawa o samorządzie powiatowym. Fakt ten spowodował, że wspólnoty powiatowe uzyskały autonomię. Aby godnie uczcić ten istotny jubileusz, Związek Powiatów Polskich (ZPP) zorganizował zjazd samorządowców reprezentujących powiaty i miasta na prawach powiatu z całej Polski.

Krzysztof Lis w towarzystwie Jerzego Buzka oraz uczestników spotkania jubileuszowego, fot. www.zpp.pl

"Starosta 25lecia"

Zwieńczeniem obchodów była uroczysta gala, na której odbyło się wręczenie Honorowych Odznaczeń Jubileuszowych. Jednymi z nich było nadanie tytułów "Starosty 25-lecia". Łącznie zostało uhonorowanych dwudziestu czterech samorządowców. Ten szczególny tytuł trafił również do naszego Prezesa. Krzysztof Lis to starosta szczecinecki wszystkich sześciu kadencji. Pełni tę rolę od od 1999 r. Ponadto jest przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego III, IV, V i VI kadencji, członkiem Zarządu ZPP III, IV i V kadencji, zaś w 2019 r. został uhonorowany odznaczeniem Bene Meritus Powiatom.

Krzysztof Lis w grupie uhonorowanych osób, fot. www.zpp.pl

Pełną listę uhonorowanych samorządowców można zobaczyć tutaj.

Bądź na Bieżąco
Przeczytaj więcej