Nowoczesny mammograf w szczecineckim szpitalu

Urządzenie kosztowało ponad pół miliona złotych, a jego obecność w szczecineckim szpitalu to efekt współpracy pomiędzy samorządami, nadleśnictwami i lokalnym przedsiębiorstwem.

Ochrona zdrowia
11 stycznia 2024
Remigiusz Bargieł
Wspólna odpowiedź samorządów na potrzebę Szpitala

Zakup mammografu został zrealizowany dzięki współpracy Powiatu Szczecineckiego z Miastem Szczecinek oraz poszczególnymi gminami: Szczecinek, Grzmiąca, Borne Sulinowo, Biały Bór i Barwice. Istotny wkład finansowy wniosła także firma Kronospan. Przedsiewzięcie dodatkowo wsparły Nadleśnictwa Manowo, Łupawa i Karnieszewice. Jak zaznacza nasz Prezes, Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis w swoim wpisie na Facebooku:

Dokonaliśmy dziś uroczystego otwarcia pracowni mammografii oraz oficjalnego przekazania nowoczesnego mammografu szczecineckiemu szpitalowi. Urządzenie co prawda funkcjonuje już w naszym szpitalu od pewnego czasu, ale korzystając z okazji chcieliśmy w sposób szczególny podziękować wszystkim partnerom partycypującym w jego zakupie.
Urządzenie MAMMOMAT Fusion, fot. powiat.szczecinek.pl

Diagnostyka i profilaktyka na wyższym poziomie

Szpital w Szczecinku regularnie organizuje różne inicjatywy związane z profilaktyką dla swoich pacjentek i pacjentów. Przykładem takich działań są niedawne akcje: Różowa Wstążka, w ramach której kobiety mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i USG piersi, a także Niebieska Wstążka, w której mężczyźni mieli możliwość darmowego badania USG jąder i gruczołu krokowego. Dzięki nowemu sprzętowi szpital zwiększył swoją zdolność do przeprowadzania badań, co pozwala na jeszcze skuteczniejszą diagnostykę.

Prezes Szpitala, Skarbnik PS, Ewa Mikłasz, wyraziła swoją wdzięczność wobec darczyńców za nowy mammograf i przedstawiła szczegóły dotyczące jego specyfikacji. To nowoczesne urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o usprawnieniu rutynowych badań przesiewowych i diagnostycznych. Posiada liczne ulepszenia z zakresu profilaktyki i diagnostyki piersi, oferując pacjentkom maksymalny komfort. Zapewnia również doskonałą jakość obrazu, co umożliwia wykrywanie najmniejszych zmian w strukturze piersi, przy minimalnym narażeniu na promieniowanie.

Poniżej zamieszczamy materiał filmowy zrealizowany przez Gryf.tv dostępny na portalu youtube.

Bądź na Bieżąco
Przeczytaj więcej