Podstacja Zespołu Ratownictwa Medycznego w Bornem Sulinowie

Po wielu latach oczekiwania i wysiłku mieszkańcy gminy Borne Sulinowo wreszcie doczekali się nowego oddziału medycznego ratującego życie.

Ochrona zdrowia
17 stycznia 2024
Remigiusz Bargieł
Niewykonalne staje się rzeczywistością

Podstacja rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2024 r. i z pewnością zdążyła już wywrzeć znaczący wpływ na ratowanie życia oraz świadczenie pomocy chorym pacjentom. Skrócenie czasu dotarcia do potrzebującego do zaledwie kilku minut odgrywa w tym aspekcie kluczową rolę. Dzięki temu osiągnięciu medycy są w stanie skutecznie ratować ludzkie życie. Zarówno mieszkańcy miasta i gminy Borne Sulinowo, jak również pacjenci Domu Pomocy Społecznej oraz Centrum Rehabilitacji SM, mogą poczuć się bezpieczniej, dzięki możliwości skorzystania z całodobowej opieki ze strony pracowników podstacji. Została ona także wyposażona w nowoczesną karetkę dysponującą sprzętem niezbędnym do ratowania życia i zdrowia zagrożonych osób.

Prezes PS, Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis oraz Rzecznik Prasowy Powiatu Piotr Rozmus, fot. Szpital Szczecinek

Uroczyste otwarcie podstacji

Jak przeczytamy we wpisie na Facebooku strony Szpitala w Szczecinku:

W uroczystości otwarcia podstacji wzięli udział m.in. Prezes Szpitala Ewa Mikłasz, Starosta Powiatu Szczecineckiego Krzysztof Lis oraz członkowie Zarząd Powiatu Szczecineckiego, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie Krystyna Berdyńska, były Wicewojewoda Zachodniopomorski Tomasz Wójcik, Burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska, Prezes Rehabilitacji SM Piotr Misztak, koordynator Zespołu Ratownictwa Medycznego w Szczecinku Przemysław Pańczyk.

Podczas uroczystości głos zabrała Prezes Szpitala w Szczecinku, Skarbniczka PS Ewa Mikłasz:

Z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować ratownikom medycznym za codzienny trud w wykonywaniu pracy. Życzę, aby Wasza praca była źródłem satysfakcji, powodem do dumy oraz cieszyła się społecznym uznaniem. Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiaj to miejsce możemy otwierać.  

Poniżej zamieszczamy materiał filmowy z otwarcia podstacji zrealizowany przez Gryf.tv dostępny na portalu youtube.

Bądź na Bieżąco
Przeczytaj więcej