Pomagamy już 10 lat

W centrum szkoleniowo-ekspozycyjnym Kronospan Design Center odbyło się uroczyste spotkanie jubileuszowe podsumowujące dekadę działalności charytatywnej naszego Stowarzyszenia.

Działania prospołeczne
3 marca 2023
Remigiusz Bargieł
Ponad 660 tysięcy złotych

To kwota, którą udało się zebrać w trakcie dziesięciu lat działalności charytatywnej. W tym czasie pomogliśmy ponad dwudziestu różnym osobom. Tak duża skala działań o charakterze dobroczynnym jest efektem współpracy Porozumienia Samorządowego z wieloma różnymi podmiotami. Poczynając od organizacji samorządowych, poprzez przedsiębiorstwa i lokalne stowarzyszenia, a skończywszy na osobach prywatnych. Wszystkie akcje charytatywne, które na przestrzeni dzisięciolecia udało się przeprowadzić, stanowią powód do dumy zarówno dla naszych członków, ale także dla wszystkich zaangażowanych ludzi, którzy wspierali i nadal wspierają nasze akcje jako wolontariusze, darczyńcy i współorganizatorzy.

Uroczyste podziękowania i nietuzinkowe upominki

W gronie uczestników tego wyjątkowego wydarzenia znalazło się wielu wspaniałych gości. Zaproszeni zostali podopieczni, na rzecz których przez ostatnie dziesięć lat pozyskiwaliśmy środki, hojni darczyńcy oraz przyjaciele i osoby wspierające realizowane przez lata akcje. Ci ostatni, z inicjatywy naszego Prezesa, zostali wyróżnieni nietuzinkowymi upominkami - odrestaurowanymi metalowymi podkowami, które gromadził on przez wiele lat, przechadzając się po okolicznych polach i lasach. Jak zaznacza Krzysztof Lis:

Cieszę się ogromnie, że wiele osób przyjęło nasze zaproszenie. W taki szczególny, uroczysty sposób chcemy podziękować wszystkim, którzy poczas tych dzisięciu lat wspierali nas, organizowali to wszystko i dzięki którym mogliśmy ponad 660 tys. zł przeznaczyć na wsparcie.
Wyróżnieni goście, fot. Gryf.tv

Wyjątkowa oprawa artystyczna

Wspaniałą atmosferę wydarzenia stworzyły występy chóru Crescendo z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku, zespołu Takie nie Inne oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku. Swoim występem gości zaszczyciły również MukoNiedzielki, siostry bliźniaczki cierpiące na mukowiscydozę, które PS wspierał w walce z ciężką chorobą.

Występ chóru Crescendo, fot. Gryf.tv

Wideorelacja ze spotkania jubileuszowego dostępna jest na kanale youtube portalu Gryf.tv.

Bądź na Bieżąco
Przeczytaj więcej