VI Bal Charytatywny za nami

To jest już szósta odsłona tego wydarzenia, jednak pierwsza po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią. Tegoroczny Bal odbył się w Folwarku Sitno, usytuowanym na obrzeżach Szczecinka.

Działania prospołeczne
21 kwietnia 2023
Remigiusz Bargieł
Dobra zabawa w szczytnym celu

Bal charytatywny to, obok kolejnych edycji turniejów siatkarskich, główny sposób pozyskiwania środków przez nasze Stowarzyszenie, które przeznaczane są na pomoc potrzebującym mieszkańcom powiatu. W bieżącym roku wsparcie finansowe trafi do Wojtka i Kuby.

Pierwszy z chłopców, Wojtek ma dwanaście lat. Urodził się z wadą serca, przykurczem rąk i nóg, a także ze zrośniętymi palcami lewej dłoni. Dodatkowo zdiagnozowano u niego autyzm, skoliozę i epilepsję. Przeszedł już wiele operacji i nadal boryka się z problemami związanymi z koordynacją wzrokowo-ruchową oraz utrzymaniem równowagi. Pomimo codziennego bólu, utrzymuje pogodne nastawienie. Uczęszcza na rehabilitację i zajęcia integracji sensorycznej. Obecnie wymaga kosztownej operacji oraz regularnej i intensywnej rehabilitacji kręgosłupa. Postęp skoliozy, szczególnie w odcinku piersiowym, negatywnie wpływa na funkcjonowanie organów wewnętrznych i płuc chłopca.

Drugi z bohaterów, Kuba ma siedem lat i od urodzenia boryka się z hipoplazją lewej kończyny dolnej. Noga chłopca jest niedorozwinięta, skrócona i zdeformowana. Przeszedł on już wiele operacji i nadal oczekuje na kolejne zabiegi chirurgiczne. Obecnie korzysta z aparatu, ramy Taylora, wspomagającego walkę o sprawność nogi. Lekarze przewidują, że wraz z czasem i coraz wyższymw zrostem, skrócenie i deformacja mogą się nasilać. Konieczna jest zatem długa i systematyczna praca rehabilitacyjna związana z nauką chodzenia i odzyskiwania sprawności. Aktualnie Kuba nie jest w stanie poruszać się samodzielnie, używa wózka i chodzika. W codziennych czynnościach wspiera go samotnie wychowująca mama, która z powodu niepełnosprawności syna nie może podjąć pracy.

Kuba wraz z mamą oraz członkami PS podczas Balu

Razem możemy więcej

IV edycja Balu Charytatywnego to efekt działania i współpracy wielu osób, które swoją aktywnością przyczyniły się do organizacji wydarzenia. Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu ogromnej ilości ludzi, od osób odpowiedzialnych za przygotowanie sali, po licznych sponsorów, firmy, instytucje i osoby prywatne. Praktycznie każdy przedmiot przeznaczony na licytację był darem od życzliwych ludzi, którzy podzielili się swoją hojnością w dążeniu do pomocy potrzebującym. Wyrażamy wdzięczność za wszelkie wsparcie, zarówno materialne, jak i finansowe wobec wszystkich osób, które wspomogły Wojtka i Kubę w ich nierównej walce z chorobami.

Prezes Krzytof Lis podczas oficjalnego rozpoczęcia imprezy

Tego typu wydarzenia sprawiają, że nasza motywacja do działania na rzecz lokalnej społeczności ciągle wzrasta. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację Wojtka i Kuby.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest tutaj.

Bądź na Bieżąco
Przeczytaj więcej