Warsztaty pod ręką, czyli sobota z KIF w Twoim regionie

W sobotę 3 lutego w Centrum Konferencyjnym Zamek w Szczecinku rozpoczął się ogólnopolski bezpłatny projekt Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Edukacja
8 lutego 2024
Remigiusz Bargieł
Solidna dawka specjalistycznej wiedzy

Inicjatorką wydarzenia na terenie miasta Szczecinek jest dr Renata Rautszko, Koordynator Wojewódzki Krajowej Rady Fizjoterapeutów. W czasie spotkania fizjoterapeuci z całego województwa zachodniopomorskiego, m.in. ze Szczecinka, Bornego Sulinowa, Koszalina, Szczecina, Połczyna Zdroju, Sławna oraz Sianowa, mieli okazję zdobyć wiedzę z zakresu ostrego zespołu bólowego w odcinku lędźwiowym a korelacji z układem trzewnym. Warsztat poprowadził Marcin Siedlaczek - doświadczony specjalista w dziedzinie fizjoterapii z Bydgoszczy.

Jak wyjaśnia dr Renata Rautszko:

Badania naukowe dowodzą, że większość dysfunkcji na poziomie układu ruchu powiązana jest z zaburzeniami ruchomościowymi organów wewnętrznych co oddziałuje na ich funkcjonowanie (np. jelit czy nerek).
Prowadzący wraz z uczestnikami spotkania, fot. Facebook

Z myślą o pacjentach

Podczas swojego wystąpienia, jeden z naszych członków Piotr Misztak, który jest jednocześnie Prezesem Zarządu SM Spółka z o. o. Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie podkreślił:

Stałe zdobywanie wiedzy z zakresu najnowszych technik fizjoterapeutycznych jest niezwykle istotne w zawodzie fizjoterapeuty, aby jakość świadczeń rehabilitacyjnych była zawsze na jak najwyższym poziomie, a efekty terapii były osiągane w jak najkrótszym możliwym czasie. Jest to bardzo istotne dla wszystkich pacjentów.
Członek PS Piotr Misztak, Prezes Zarządu SM Spółka z o. o. Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie podczas wystąpienia, fot. Facebook

Dodatkowo dr Renata Rautszko zaznacza:

W imieniu Krajowej Izby Fizjoterapeutów prowadzimy bezpłatne szkolenia na terenie Szczecinka, aby w całej naszej okolicy lokalna społeczność miała dostęp do jak najlepszej, profesjonalnej kadry fizjoterapeutów.

W niedalekiej przyszłości w ramach rozpoczętego projektu KIF warsztaty z dziedziny fizjoterapii planowane są również w Koszalinie, Szczecinie oraz Kołobrzegu.

Dr Renata Rautszko, Koordynator Wojewódzki Krajowej Rady Fizjoterapeutów podczas warsztatów, fot. Facebook

Zachęcamy do śledzenia oficjalnego profilu Centrum Rehabilitacji SM Borne Sulinowo na Facebooku. Poniżej zamieszczamy także materiał filmowy z wydarzenia zrealizowany przez Gryf.tv, dostępny na portalu youtube.

Bądź na Bieżąco
Przeczytaj więcej