XI Turniej Charytatywny w Piłce Siatkowej

Akcja charytatywna pretenduje do największej tego typu w całym powiecie szczecineckim. Najnowsza edycja Turnieju Charytatywnego odbyła się w nowej lokalizacji.

Działania prospołeczne
3 grudnia 2023
Remigiusz Bargieł
Trzy wspaniałe Wojowniczki - Marika, Oliwia i Wiktoria

Tym razem zagraliśmy dla trzech młodych mieszkanek powiatu szczecineckiego. Pierwsza z bohaterek - Marika ma pięć lat i uczęszcza do przedszkola. Urodziła się z wadą genetyczną lewej ręki, skróconym przedramieniem, brakiem kości promieniowej i kciuka. Ponadto u dziewczynki stwierdzono brak kostnienia paliczków, ustawienie wymuszone trzydzieści stopni odchylenia promieniowego, zniekształcenie drugiej kości śródręcza oraz pogrubienie trzeciej kości śródręcza, a także wyprost w stawie łokciowym na poziomie czterdziestu stopni. Dodatkowo rozwój kostny Mariki jest opóźniony o półtora roku. Jej przypadek jest w Polsce niezwykle rzadki.

Marika wraz z rodzicami

Drugą z bohaterek jest Oliwia - trzynastoletnia uczennica, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Bezpośrednio po urodzeniu przeszła operację zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej. W trzecim miesiącu życia założono jej zastawkę komorowo-otrzewnową.

Oliwia wraz z rodzicami

Ostatnia z bohaterek to trzynastoletnia Wiktoria, która objęta jest kształceniem specjalnym dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Z chorobą i jej konsekwencjami zmaga się od urodzenia. Przyszła na świat z przepukliną oponowo-rdzeniową, czego następstwem był rozszczep kręgosłupa i niedowład nóg, pęcherz neurogenny, wodogłowie oraz problemy neurologiczne.

Wiktoria wraz z mamą

Licytacje

Tradycyjnie podczas trwania imprezy odbyły się licytacje cennych przedmiotów przekazanych przez darczyńców działających na terenie całego powiatu szczecineckiego. Wśród fantów znalazły się m.in. bony na usługi kosmetyczne, fryzjerskie, stomatologiczne i rehabilitacyjne, wysokiej klasy kosmetyki, wyroby rękodzielnicze, produkty i żywność ekologiczna, zabawki, odzież, sprzęt sportowy i wędkarski, koszulki, książki i gadżety z autografami znanych ludzi, oraz wiele innych. Licytacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Dowodzi tego fakt, iż na zakończenie Turnieju bez właściciela nie pozostał ani jeden przedmiot.

Licytacje fantów przekazanych przez darczyńców

Siatkarskie zmagania pełne emocji

Sportowy nastrój towarzyszył nie tylko zawodnikom, ale także widzom licznie zebranym na trybunach. Popis profesjonalnej gry w siatkówkę dały drużyny z całego powiatu i nie tylko. Pierwsze trzy miejsca na podium zajęły kolejno Amstal Czarne, Paseo Szczecinek i Begezaury Szczecinek. Na dalszych pozycjach uplasowały się Barwice, LKS Koczała oraz Dzikie Żubry. To były wyjątkowe i pełne emocji siatkarskie zmagania.

Siatkarze podczas rozgrywek

Pyszne posiłki i atrakcje dla dzieci

Poza licytacjami, konto zbiórki można było zasilić poprzez zakup posiłków, napojów oraz wyrobów rękodzielniczych. Na stoiskach usytuowanych zaraz za frontowymi drzwiami hali sportowej Ekonomika, na uczestników czekały posiłki i napoje. Wśród nich znalazły się m.in. kawa i herbata, ciastka, pączki, pierniczki i inne słodkości, zupy, bigos oraz chleb ze smalcem. Dochód ze sprzedaży w całości zasilił konto zbiórki. Ponadto dostępne były atrakcje dla najmłodszych w postaci warkoczyków, zagrody z alpakami oraz wozu strażackiego.

Pączki, ciastka oraz pozostałe słodkości przekazane przez darczyńców

Nowa lokalizacja

XI edycja Turnieju odbyła się w nowej lokalizacji. Niedawno powstała hala sportowa Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku to na chwilę obecną największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w powiecie. Jak zaznaczył Prezes naszego Stowarzyszenia Krzysztof Lis:

Zaczynamy nową dekadę. Tamta była na Wiatracznej, ta dekada będzie na Szczecińskiej.

Poniżej zamieszczamy wideorelację dostępną na kanale youtube portalu Gryf.tv.

Bądź na Bieżąco
Przeczytaj więcej