Za nami druga edycja Balu Karnawałowego dla Przedszkolaków

Sobotnie przedpołudnie zgromadziło w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku liczne grono imprezowiczów.

Kultura
12 lutego 2024
Remigiusz Bargieł
Doskonała zabawa

Przedszkolaki wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami wzięły udział w drugiej edycji Balu Karnawałowego zorganizowanego przez nasze Stowarzyszenie. Chęć uczestnictwa w imprezie zgłosiło ponad stu uczestników. W miejscu wydarzenia na zgromadzonych czekały liczne atrakcje. W harmonogramie balu znalazły się różnego rodzaju gry i zabawy prowadzone przez świetną szczecinecką animatorkę Monikę Firazę-Mrozicką z Animacja – Rekreacja.

Przedszkolaki podczas zabawy, fot. Robert Zabuski

Jak podkreśla nasza członkini Małgorzata Kubiak-Horniatko:

Radość dziecka to jest najpiękniejsza rzecz, którą możemy dostać. Nie kupimy tego za żadne pieniądze. Więc to jest piękne, że bawiąc się sprawiamy radość i jesteśmy dla innych, bo tyle w nas człowieczeństwa, ile dajemy z siebie innym - szczególnie najmłodszym.

Zabawę rozpoczęła grupa członków Stowarzyszenia przebrana za różne postacie z bajek i filmów, na czele z liderem Porozumienia Samorządowego Krzysztofem Lisem. Warto dodać, że znaczna większość imprezowiczów, bez względu na wiek, przybyła w kostiumach.

Członkowie PS podczas Balu, fot. Robert Zabuski

Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z poczęstunku regeneracyjnego, zaś rodzice oraz dziadkowie z kawiarenki. Nie zabrakło waty cukrowej oraz pysznego popcornu. Zabezpieczenie medyczne zagwarantowali strażacy z OSP Parsęcko.

Wymiar dobroczynny

Wpisowym za udział w Balu była symboliczna puszka lub paczka karmy dla zwierząt. W ten sposób udało się zebrać ponad 300 kg pokarmu, który trafi dla potrzebujących czworonogów z przytulisk znajdujących się na terenie powiatu szczecineckiego.

Karma dla zwierzaków zgormadzona podczas imprezy, fot. Robert Zabuski

Jak zaznacza lider PS Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis:

Ta zabawa ma także na celu zbiórkę różnej żywności dla zwierząt. Myślę, że jest to takie połączenie karnawału dla dzieci ze strojami z myśleniem o zwierzętach w schroniskach, aby miały co jeść.

Poniżej zamieszczamy krótką wideorelację z imprezy dostępną na kanale youtube portalu Gryf.tv.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na naszym Facebooku.

Źródło artykułu: Robert Jasek

Bądź na Bieżąco
Przeczytaj więcej