Członek Zarządu

Sławomir Elegańczyk

O mnie

Jestem osobą pracowitą i dobrze zorganizowaną. Lubię konkrety. W kręgu moich zainteresowań leży sport, głównie narciarstwo. Uwielbiam jachting, a także wędkarstwo. W wolnych chwilach gram w brydża. Lubię ciekawostki ze świata natury i kosmosu. Interesuję się historią oraz polityką, w szczególności samorządową. Posiadam wspaniałe dzieci i wnuki.

Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.

Na początku mojej kariery zawodowej pracowałem jako nauczyciel wychowania fizycznego w dwóch szkołach działających na terenie Szczecinka. Następnie przez prawie piętnaście lat prowadziłem działalność gospodarczą w sektorze produkcji i handlu. Od blisko dwudziestu lat pracuję w samorządzie powiatowym. Od 2005 r. jestem Kierownikiem ZON Powiatu Szczecineckiego, a od 2007 r. pełnię funkcję Koordynatora Filii Społecznej Akademii Nauk w Szczecinku, której powstanie zainicjowałem. Obie funkcje pełnię do chwili obecnej.

Jestem jednym z pomysłodawców utworzenia Porozumienia Samorządowego Powiatu Szczecineckiego. Działam w różnych organizacjach, z których najważniejsze to Szczecinecka Fundacja na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych, Towarzystwo Przyjaciół Harcerstwa i Stowarzyszenie Nasza Dąbrowica.

Wykształcenie

Ukończyłem studia magisterskie na kierunku nauczycielskim w zakresie 9 specjalności sportowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Posiadam wieloletnią praktykę zawodową w zakresie funkcjonowania i rozwoju uczelni wyższych.

Działalność samorządowa

W samorządzie pracuję od dwudziestu lat. Zajmowałem się m.in. promocją regionu, a od 2005 roku pełnię funkcję kierownika w Zakładzie Obsługi Nieruchomości Powiatu Szczecineckiego. Od wielu lat organizuję konferencje naukowe poświęcone tematyce strategii samorządu terytorialnego w świetle wyzwań XXI wieku.

W jakich obszarach działam?

Aktywność Samorządowa

Od dwudziestu lat pracuję w samorządzie powiatowym. Od osiemnastu lat pełnię funkcję kierownika Zakładu Obsługi Nieruchomości Powiatu Szczecineckiego.

Inwestycje

Edukacja

Pełnię funkcję Pełnomocnika Starosty ds. Kształcenia Akademickiego. Od ponad piętnastu lat jestem Koordynatorem Filii Społecznej Akademii Nauk w Szczecinku.

Ochrona Zdrowia

Działania Prospołeczne

Uczestniczę i współorganizuję wszelkie wydarzenia prowadzone przez nasze Stowarzyszenie. Jestem pomysłodawcą i organizatorem corocznego spływu kajakowego dla studentów SAN i członków PS.

Sport

Jestem propagatorem aktywności fizycznej oraz wielu rodzajów sportu. Posiadam osiągnięcia sportowe w skoku wzwyż, a także współtworzę i czynnie uczestniczę w lokalnych imprezach sportowych.

Promocja regionu

Praworządność

Współorganizuję akcje wyborcze Porozumienia Samorządowego, współpracuję przy kampaniach do wyborów samorządowych.

Kultura

Przedsiębiorczość

Ekologia

Zrównoważony rozwój

Ostatnie powiązane aktualności

Nowe pomysły, wspólna przyszłość!

Masz do nas pytania? Jesteś zainteresowany współpracą lub chciałbyś do nas dołączyć? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.