SKARBNIK ZARZĄDU

Ewa Mikłasz

O mnie

Jestem osobą empatyczną, która chętnie udziela pomocy innym. Uwielbiam kontakt z ludźmi, daje mi on paliwo do działania. Wśród moich zainteresowań leży sport, głównie bieganie, ale także podróże i dobra książka. Z racji wykonywanego przeze mnie zawodu, bliskie są mi sprawy ekonomiczne i finansowe.

Wartości, którymi kieruje się społeczność lokalna są podstawą dobrobytu i wzajemnej współpracy.

Na początku mojej kariery zawodowej zajmowałam stanowisko głównej księgowej w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bornem Sulinowie, a następnie byłam skarbnikiem gminy Borne Sulinowo. Pracowałam jako dyrektor ekonomiczno-finansowy w Szpitalu w Szczecinku Sp. z o.o. oraz jako dyrektor ekonomiczno-finansowy w Szpitale Polskie S.A. Ponadto pełniłam funkcję inspektora ds. analiz ekonomicznych w Biurze Nadzoru Właścicielskiego w Poznaniu, a następnie pracowałam jako główna księgowa w Wielofunkcyjnej Placówce Pomocy Rodzinie w Szczecinku. Od czterech lat pełnię funkcję skarbnika powiatu szczecineckiego, zaś w 2023 roku zostałam powołana do pełnienia funkcji prezesa Szpitala w Szczecinku Sp. z o.o.

Wykształcenie

Ukończyłam studia magisterskie z zakresu ekonomii na Politechnice Koszalińskiej. Jestem także absolwentką studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie podmiotami leczniczymi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ponadto posiadam dyplom studiów MBA w ochronie zdrowia Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego.

Działalność samorządowa

Moja działalność w obszarze samorządowym dotyczy przede wszystkim ról związanych z nadzorem księgowo-finansowym.

W jakich obszarach działam?

Aktywność Samorządowa

Prowadzę aktywną działalność w sferze finansowo-księgowej samorządu powiatowego.

Inwestycje

Edukacja

Ochrona Zdrowia

Pełnię funkcję prezesa Szpitala w Szczecinku. Współpracowałam przy otwarciu Centrum Zdrowia Psychicznego w Szczecinku.

Działania Prospołeczne

Wspieram i współorganizuję wiele różnych akcji charytatywnych na rzecz chorych osób, takich jak kwesty, festyny, pikniki oraz turnieje.

Sport

Promocja regionu

Praworządność

Kultura

Przedsiębiorczość

Sprawuję nadzór finansowy nad działalnością Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego.

Ekologia

Zrównoważony rozwój

Ostatnie powiązane aktualności

Nowe pomysły, wspólna przyszłość!

Masz do nas pytania? Jesteś zainteresowany współpracą lub chciałbyś do nas dołączyć? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.