Wiceprezes Zarządu

Paweł Mikołajewski

O mnie

Jestem człowiekiem, dla którego sprawy publiczne i rozwiązywanie problemów innych ludzi stało się prawdziwą pasją. Uwielbiam pomagać, wspierać oraz rozwijać. Kocham wyzwania. Jestem ogromnym miłośnikiem muzyki. W wolnych chwilach jeżdżę na koncerty i biorę udział w festiwalach muzycznych. Wśród moich zainteresowań ważne miejsce zajmuje historia. Niewątpliwie jestem człowiekiem równowagi – pomiędzy ludźmi i dla ludzi. Do tego szczęśliwy mąż i tata.

Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz jechać daleko, idźcie razem.

W czasie mojej kariery zawodowej pełniłem funkcję głównego specjalisty ds. pozyskiwania środków finansowych w powiecie szczecineckim. Ponadto prowadziłem zajęcia ze studentami Społecznej Akademii Nauk w Szczecinku z przedmiotu zrządzanie projektami.

Aktywnie działam w wielu organizacjach i stowarzyszeniach. Jestem Członkiem Zarządu Konwentu Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina, Wiceprezesem Zarządu Powiatowego Związku OSP w Szczecinku, Wiceprezesem Zarządu Gminnego Związku OSP w Białym Borze, Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wał Pomorski 1945, a także Prezesem Zarządu Lokalnej Grupy Działania Pojezierze Razem w Szczecinku.

Wykształcenie

Uzyskałem dyplom magistra filologii polskiej na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej. Ukończyłem trzy kierunki studiów podyplomowych, w tym zarządzanie oświatą na wspomnianej uczelni, HR menedżer na Akademii Pomorskiej oraz zarządzanie projektami europejskimi na Uniwersytecie Szczecińskim. Ponadto jestem absolwentem studiów Executive MBA w Szkole Głównej Mendżerskiej Collegium Humanum.

Działalność samorządowa

Pracuję na rzecz samorządności, w obszarze której wspieram m.in. działalność pożarniczą oraz dbam o jakość współpracy Polski z Ukrainą. Moja praca dotyczy również współczesnej energetyki. Trzykrotnie uzyskałem poparcie i zaufanie mieszkańców wygrywając wybory na burmistrza Białego Boru. Funkcję tą pełnię od 10 lat.

W jakich obszarach działam?

Aktywność Samorządowa

Od początku trwania mojej kariery zawodowej pracuję w samorządzie. Od dziesięciu lat pełnię funkcję Burmistrza Białego Boru.

Inwestycje

Przewodzę inwestycjom publicznym oraz koordynuję działania Miasta i Gminy Biały Bór.

Edukacja

Ochrona Zdrowia

Działania Prospołeczne

Współtworzę nasze Stowarzyszenie od lat, uczestnicząc niemalże w każdej akcji społecznej, którą organizujemy.

Sport

Promocja regionu

Działam na rzecz promocji Miasta i Gminy Biały Bór, a także całego Powiatu Szczecineckiego. Dbam o rozwój w obszarze turystyki i rekreacji.

Praworządność

Kultura

Mniejszość ukraińska w Gminie Biały Bór stanowi prężny ośrodek kulturalny, oświatowy i religijny. Istotną kwestią jest dla mnie zatem jakość współpracy pomiędzy ludnością polską i ukraińską.

Przedsiębiorczość

Ekologia

Zrównoważony rozwój

Działam na rzecz współczesnej energetyki, która w obecnych czasach stanowi wyzwanie dla samorządów oraz całego państwa.

Ostatnie powiązane aktualności

Nowe pomysły, wspólna przyszłość!

Masz do nas pytania? Jesteś zainteresowany współpracą lub chciałbyś do nas dołączyć? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.